Maluas a jeho domy Detko = podvod

Napsal Mgr.Radovan Kaluža (») 6. 10. 2010 v kategorii přiběhy, cestování, přečteno: 8322×
logo.png

Pokud jste narazili na zajímavé novostavby, za kterými se skrývá realitka Maluas sro ( v kontaktu zřejmě bude Tel : 722965966 , a  maluas.reality@email.cz ),  tak čtěte následující řádky. Ušetříte spoustu času, nervů a peněz. Vše začlo tím, že jsem narazil na nabídku menší novostavby u realitky Maluas. A jak to má realitka Maluas ve zvyku, tak lokalita jedné novostavby byla : Havířov, Slezská Ostrava, Karviná. Prostě všechno. Takový malý podvod, ale dejme tomu že Ernest Kostrhoun (majitel Maluas sro) chtěl zvýšit šanci na prodej svého domu i tímto podvodným způsobem. Viz. ukázka níže.

Maluas1

Maluas2

Na konci března jsem si s ním domluvil schůzku, dovedl mě na místo kde jsem měl bydlet podle jeho slov koncem léta nebo v září. Ale jak maluas realitka tvrdila tak , pro jistotu  v  rezervační smlouvě  uvedeme  kolaudací domu do konce října 2010.  Rezervaci jsem podepsal a zaplatil rezervační zálohu. Potom se čekalo, než vůbec se pozemek (jedna parcela, která se měla rozparcelovat) koupí stavitelem (Domy Detko sro) , mělo to být za 14dní původně ale nebylo a když se to konečně stalo, tak se zjistilo že udělali chybu v rozparcelování  a parcely zase sloučili. A jelikož se vším měli dost času a nijak nespěchali tak už  bylo léto  a všichni byly na dovolených, a tak nikdo nic neřešil. Tudíž  ani nešlo stavět, protože nebylo kde. A já jen slyšel sliby ,že už příští týden se něco začně dělat, že mám být kllidný. A to bylo  pořád dokola, jen sliby !

Maluas-rezervace-1_2
rezervační smlouva

Maluas-rezervace-2
součást rezervační smlouvy, zde je situace domů, já mám ten krajní nejmenší

Maluas-katastr
A současný stav parcel  ,informace je veřejně dostupná .

Místo dostavby v říjnu potom mě nabídli dostavbu v prosinci. A když nakonec jsem souhlasil, že tedy s prosincem souhlasím, tak mě bylo řečeno že se začne stavět, ale dostavba není jistá kdy. Možná na jaře.  Nyní ty domy inzerují s dostavbou v létě 2011 a aby to nebylo nápadné, tak je náhodně umisťují do rychvaldu, slezské ostravy, vratimova ...  !!! Na dům jsem se opravdu těšil , dokonce jsem o tom napsal článek. Nicméně když píšu tyto řádky, tak není kde stavět, neboť parcela zatím neexistuje a ani bagr do země ještě ani nehrábl aby udělal základy. Jak na obrázku vidíte, na parcela stále tráva.

Parcela-rijen

Když to teďka píšu tak to vypadá jako bych se vrátil domů pro zapomenutý notebook, ale zabralo to půl roku a škody jsou nemalé. Byl to dům, který se měl stavět a já měl možnost úprav. Takže jsem si to pěkně plánoval, kreslil co by se mělo změnit. Taky jsem si zařizoval hypotéku, naháněl úřady atd..  Nikomu to nepřeju zažít. A nyní podrobně.

Krok za krokem, aneb maluas sro slibuje a slibuje

30/3 - Se začínáme domlouvat na prohlídce, zatím toho moc netuším, o co se jedná.

2/4 -  Naše první jednání, bylo mě řečeno že "Předpoklad termínu podpisu Kupní smlouvy je 20.4 až 30.4.2010." - NESPLNĚNO a ani nemohlo, protože dodnes neexistuje parcela na které by se mělo stavět

9/4 -  Jelikož se jednalo o stavbu více domů, tak prozatím existovala jen jedna parcela, kterou ale vlastnil úplně někdo jiný. Bylo řečeno doslova že "parcely budou rozděleny po neděli" - NEBYLO

16/4 -  Podepisuju rezervační smlouvu a skládám rezervační zálohu. V rezervační smlouvě stojí že dům bude postaven do 30/10/2010. A "budoucí kupní smlouva" bude podepsána do 31/5 .

18/4 - Již začínám mít trošku obavy, ale dostávám zprávu s textem : "...OK, v pořádku. Nemějte strach vše se s rezervou stihne (stavba do října 2010 A začátek stavby v květnu/2010)" - NESTIHNE, je říjen a zatím je tam stále pole

27/4 - Snažím se urgovat, začátek stavby přece měl být k květnu. Dostávám uklidňující email s textem : "U Detka (to měl být stavitel) vše v pořádku, pozemky už jsou zaměřeny, zakresleny a očíslovány ( máte parc.č. 3467/6 - ta parcela ale neexistuje ). Zapsány budou do konce příštího týdne. Taktéž kompletní projekty". - NEBYLO


28/4 - Mezitím jsem se snažil pomocí svého finančního poradce zajistit hypotéku, hypotéka chtěla doložit  certifikáty od stavitele (přesně nevím k čemu) a zhruba měsíc mě bylo slibováno "že už už budou" ."  - NEDODAL a ČEKALO SE MĚSÍC

31/5 - nebyla podepsaná BKS (budoucí kupní smlouva), avšak dle rezervační smlouvy bylo slíbeno do 31/5: stavba proběhne do 31/10 (prodal jsem byt, nemám kde bydlet).

31/5 - Původně mě bylo řečeno že v ceně je  hospodářská budova a stání pro auto. Já jsem byl opatrný a chtěl to napsat do rezervační smlouvy. V době kdy mě opožděně dávali BKS tak mě bylo řečeno že bude pouze místo pro stání na auto a žádná hospodářská budova. Zároveň tak nenápadně se tam místo termínu  dokončení 30/10 dostal termín 31/12 !!! Taktéže dostávám stavební ohlášení, které mělo být až na dispozici domu stejné jako vzor co jsem, který jsem dostal na začátku, bylo opravdu téměř stejné, jen se sem "úplně náhodou" objevila informace o poddolování . Jdu do pojišťovny a zjišťuju jestli to v té oblasti pojistí. Zároveň trvám na splnění rezervační smlouvy.

13/6 - Po několika urgencích dostávám informaci typu : "To, že Vám stavitel posunul termín na 31.10.2010 je jeho ochota (alespoň to takto cítí)" - OCHOTA SPLNIT TO CO JE V REZERVAČNÍ SMLOUVĚ, TO SNAD NE :)

14/6 -  Maluas napsal : "Odesílám smlouvy. Prosím o kontrolu. Podpis smluv u stavitele možný dnes v 18h nebo zítra v 16h." - NEBYLO

21/6 - Maluas napsal : "Do konce týdne to přesně sepíšem na hotovo. Podepíšeme příští týden, tak ať je to v klidu. " - NEPODEPSÁNO

13/7 - Klasicky dostávám zprávu od maluas sro : "Pan stavitel by se mě měl vrátit ve čtvtek ." - ASI ZŮSTAL NA DOVOLENÉ

19/7 - V těchto dnech chci vrátit rezervační zálohu, která mě přes několik slibů byla vrácena až zhruba dvě msíce později. Mezitím jsem ujišťován že vše je v naprostém pořádku.

24/8 - Mám ještě počkat, stavitel by se měl vrátit "po neděli" - ROVNĚŽ  ŽÁDNÝ ÚSPĚCH

13/9 -  Mezitím v srpnu je Maluas (Kostrhoun) 2x na dovolené a pořád okdládá vrácení zálohy, teprve 13/9 po několika urgeních ji dostávám zpět.

Jak vidíte, těmto domům se vyhnout. Doufám že díky tomuto článku ušetří nějaký potencionální zájemce zklamání. Jelikož jsem s tím strávil opravdu hodně času a výsledek nula, získal jsem množství zkušeností. Brzy se s vámi o ně podělím.

čtěte také : Maluas reality domy sice nepostavil, ale lži a zastrašování jim jde na výbornou

Dnes se mě ozvali lidé, kteří jsou taktéž podvedeni realitkou Maluas !! Budeme postupovat společně !! Můj kontakt je kaluza@banan.cz .

Facebook Twitter Linkuj.cz

Komentáře

Neřeknu z IP 78.108.147.*** | 6.10.2010 22:37
Cos čekal? Za 2.5 mega novostavbu i s pozemkem? Jaj smile
Mgr.Radovan Kaluža | 6.10.2010 22:42
Byl to malý barák, zároveň dřevostavba a v lokalitě, kde pozemky jsou levné. Nabízejí i domy za 3.5 mega. V ostravě se kolem 3mega dá sehnat novostavba s pozemkem.

Ale nečekal jsem nic jiného, než jen pelnění rezeravční smlouvy.
Whoossain z IP 109.72.8.*** | 6.10.2010 23:15
Zkuste příště použít gůgl, pane Kalužo. Kostrhounovic Hotle Gurmán se před rokem dražil v aukci kvůli exekuci. Nevím, nevím, zda je pan Kostrhoun dobrý obchodní partner...
Příště, až budete zase kupovat nemovitost, tak pro jistotu prodávajícího prověřte. Minimálně otázkou "Víte, kdo já 'sem?"
Mgr.Radovan Kaluža | 7.10.2010 00:45
ano jsem poučen a doufám že další lidi na ten článek narazí
eXp10it z IP 78.45.127.*** | 6.10.2010 23:42
smile
Když už nemáte někoho kdo by Vám v tom napověděl tak jste mohl kontaktovat alespoň místní stavební úřad. Jenom té legislativy kolem toho pokud začnete stavět ve stavu pozemků který popisujete je tolik že by Vám řekli že ani nevyřídíte do slíbeného termínu všechna povolení natož aby jste mohl kopnout do země.

Dělení pozemků by šlo beztak na územko - 30dnů, vyjádření správců sítí a dopravní infrastruktury k existenci sítí a možnosti napojení 30 dnů, územko na přípojky a vjezdy 30 dnů, nové žádosti na síťaře k ohlášce nebo stavebku - 30dnů a konečně ohláška nebo stavební povolení na samotný dům - 30 dnů. Připočtěte časy na zapracování postupně zjištěných skutečností a problémů to celé vynásobte × 1,5 a máte reálný termín kdy by se mohlo začít stavět.

A taky vzhledem k dnes používané chemii ve stavebních materiálech bych takovou rychlostavbu doporučil půl roku nepoužívat k bydlení a větrat. Normálně se staví trochu jinak....
Mgr.Radovan Kaluža | 7.10.2010 00:47
Bylo mě řečeno, že všechny dokumenty mají. Ono se špatně vše přezkoumává. Ten dům jsem naštěstí vztal včas a našel jsem si lepší ! tento www.rksting.cz/cs/detail/25468/prodej/domy-a-vily/ petrvald/
eXp10it z IP 78.45.127.*** | 7.10.2010 07:04
všechno je to vázané na to dělení pozemků, to že ještě nebyly rozdělené znamená že nemohli mít ani jedno z výše popsaného! těžko by žádali o cokoliv když neměli čísla nových parcel...
spider z IP 85.161.254.*** | 7.10.2010 00:44
Na toho chlápka pozor, dluží kde se podívá. Např. novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/hotel-gurman-po-dvou-letech-draz20090602.html  !!

cituji
Jisté je, že společnost s ručením omezeným založila 13. února 2007 tehdy dvacetiletá Michaela Kostrhounová, bytem Valašské Meziříčí. Jako prvního jednatele společnosti uvedla v zakládající listině tehdy čtyřicetiletého Ernesta Kostrhouna, bytem v Kyjově. V dokumentu ze 14. dubna 2008, nazvaném Rozhodnutí jediného společníka při výkonu působnosti valné hromady společnosti Kostrhounová, v té době již bytem v Dubňanech, odvolala Kostrhouna z funkce jednatele a sama se stala novým, a zároveň jediným, jednatelem.
janek z IP 85.162.6.*** | 7.10.2010 03:19
Co můžeme čekat od firmy maluas , která na srealitech ty domy nabízí úplně s jinými parametry, než je pak prodává. Ale je to hnus co udělali Radovanovi smile
PHD z IP 81.201.60.*** | 9.10.2010 14:21
Chudák Radovan, tak moc se těšil smile
Mgr.Radovan Kaluža | 9.10.2010 14:40
Tak já naštěstí jsem z toho vyšel dobře, krom toho že jsem ztratil fůru času a peněz. Ale vedlejší dům rezervovala jedna paní doktorka a rezervovala ho pár měsíců předemnou. Tak ta je extra nešťastná.

Já nakonec koupil www.rksting.cz/cs/detail/25468/prodej/domy-a-vily/ petrvald/  a konečně je tam i férová smlouva !!
Jakub B. z IP 84.42.154.*** | 11.10.2010 08:35
Ty jo, jsi blázen. Do tohohle vrazit 4m Kč? Není to trochu nadhodnocené?
Mgr.Radovan Kaluža | 11.10.2010 10:19
Tak cena byla o něco nižší že, než je uvedená. Každopádně, prošel jsem asi 15 domů a ten dům tu cenu opravdu má. Dokonce po sepsání rezervace, se paní ozvali lidé, co nabízeli více než já. Ten dům má opravdu cenu. Ale schválně ukaž mi nabídku lepší .
marvn z IP 90.178.159.*** | 11.10.2010 16:21
"Dokonce po sepsání rezervace, se paní ozvali lidé, co nabízeli více než já. Ten dům má opravdu cenu."

lol...tenhle debilni trik na nekoho jeste funguje? omg radovane, ty bys snad koupil i Karluv most, kdyby ti ho nekdo nabizel! smile
Mgr.Radovan Kaluža | 11.10.2010 16:42
Bohužl mě Marvin špatně pochopil. Jo každá realita měla vždy 3 kupce co měli hotovost a že jestli mám zájem, tak at se do dvou dnů ozvu, že mi to podrží. Ty triky známe smile

Ten dům co kupuji, tak nikdo mi nic takového neříkal. A až po podepsání budoucí kupní smlouvy se paní v důchodovém věku rozmluvila, že zájemců nakonec bylo více. Tedy v době kdy už to nešlo ovlivnit. Ano ten dům je krásný, bez investic, docela velký a luxusní zahrada.

Těch realit jsem prošel opravdu hodně, a ten dům tu cenu má.
sysel z IP 151.88.22.*** | 7.10.2010 07:53
Magistře, nebylo by náhodou tohle na žalobičku? Myslím si, že by celý Kostrhounský Maluas skrytý na dovolené měl toto všechno k ničemu...
Georg z IP 94.229.92.*** | 7.10.2010 11:35
Našel jsem si lepší smile v Petřvaldu opravdu skvělá lokalita  GRATULUJIsmile....muže to byt nekde Petřvald samota, zadní ulice atd ale pořád je to Petřvald. Dum jakz takž, líbivy, klasicky bungalov ne moc starý, zda se udržovany(zahrada) ale lokalita strasna, ja osobně bych tam proste nešel (ani za cenu domu 2mil.kč bych ho nekupoval, možna tak na kšeft.)...ale k bydleni s rodinou Petřvald ??? vzdyt je to spinava lokalita, mittal tam čoudí a celkove když tam projizdim autem tak se snazim co nejrychleji, neni tam na co koukat (BEZ PŘÍRODY, HNĚDOČEŠI ATD.), vse tak nejak zaprasene, DEPRESÍVNI) ani bych se netěšil domu. Rychvald, Karvina, Orlova a hlavně Bohumin(dle mého názoru a zkušenosti, jezdím po celé ČR je to "nejstrašnější" město v ČR) to samé.
To je o zdraví.
Proč přežívat poblíž ostravy a ne si žít užit život někde v krasné lokalitě např.směr Beskydy, Moravka, Čeladna, Žermanice  atd....příroda a čistý vzduch...a to ze ma nemagistr firmu v Ostrave na tom nic nemeni, autem je to 30-40min cesty( v usa i jinde se bezne cestuje hodku-dve) ČR je mala zem a lidem dela problem jezdit do práce např.Ostrava-Olomouc i kdyz tam jsou za 40minut smile
Vzhled domu, praktičnost, zahrada aj schvaluji, umístěni-lokalitu ani náhodou. Proto ten dum stoji jen tolik kolik stoji, stejny dum se jinde prodáva dráž. Ale pořád lepší než vybydleny 2+1, že.
Mgr.Radovan Kaluža | 7.10.2010 14:09
ten dům je na okraji ostravy, přesně na hranici i když spadá pod petřvald

lokalita je výborná, taky viz obrázek
http://radovan.bloger.cz/obrazky/radovan.bloger.cz/lokalita-petrvald.jpg

už naštěstí většina dolů je zavřena, tak to ovzduší tam je řekneme na úrovní jiného okraje ostravy, tyto údaje mám z oficiálního měření ovzduší

ano morávka, baška atd jsou hezčí co se týče přírody, dokonce domy se tam prodávají za nižší cenu, ale prostě jsem Ostravák a velký patriot a nedokážu si představit že bych do ostravy cestoval hodinu a věřte že ten dům je v perfektní lokalitě v rámci možností
Lišáčik z IP 85.161.98.*** | 7.10.2010 14:22
Jo okraj petřvladu je docela v pohodě smile. Horší jsou takové Ostrava Bartovice a Radvanice. Kdyby člověk chtěl bydlet na čisté vzduchu, tak by se musel odstěhovat někde do deštných pralesů. Ani Čeladná nebude nijak čístá, samozřejme v je to takový jednooký mezi slepými.
Tom z IP 62.168.15.*** | 8.10.2010 15:55
Vybraný domek vypadá dobře, jenom bych byl opatrnější... 5 let starý dům, docela rozumný, majitel si udělal pěknou zahrádku, která vypadá nádherně a udržovaně - skoro ráj na zemi. A přesto se ten dům prodává...proč asi? ( lokalitu neznám - pouze se ptám)
Mgr.Radovan Kaluža | 8.10.2010 16:01
Tento dům vlastní jedna starší sympatická paní, které umřel manžel. Sama toto neutáhne jelikož je v duchodu a rovněž zřejmě musí dorovnat dědictví mezi potomky .
Michal Kaděra z IP 88.100.128.*** | 14.10.2010 18:41
Vážený pane Georg z IP 94.229.92.***
nedá mi to a musím na Váš příspspěvek reagovat.
1. I v Petřvaldu žijí lidé a může se jim tam líbit. Já osobně ne, patřím k těm, kteří se přestěhovali z Ostravy do Vašich zmíněných lokalit (Morávka, Čeladná aspol,) . Doufám, že chytře poradíte všem obyvatelům Ostravy, Rychvaldu, Karviné, Bohumína a okolí, aby se přestěhovali na Morávku a na Čeladnou, protože bydlet s rodinou v Ostravě - to snad ne.. 
2.Srovnávat životní styl v USA a u nás může jen opravdový teoretik, čerpající informace z diskuzí na iDnesu.. Ano, máte pravdu, v USA můžete dojíždět za prací opravdu daleko, bohužel u nás by se takovým dojížděním člověk totálně zruinoval. Zatímco v USA je průměrný plat cca 40 000 Kč, u nás je poloviční. To nehovořím o tom, že procentuální rozložení bohatých a chudých je v USA naprosto jiné, než u nás. U nás si takové dojíždění nemůže dovolit ani primář nemocnice, v USA si chirurg může koupit letadlo. A jen tak na okraj - u nás nestojí benzín 11 Kč / litr..
Mgr.Radovan Kaluža | 7.10.2010 22:54
Dnes se mě ozvali lidé, kteří jsou taktéž podvedeni realitkou Maluas !! Budeme postupovat společně !! Mám opravdu radost, že můžu pomoci i ostatním smile
klient maluas z IP 87.118.103.*** | 8.10.2010 02:40
Radovane, díky za článek. Mám s ním taktéž velice špatné zkušenosti, možná ti napíšu a pomůžu k jeho potrestání.
Zuzana Dánská z IP 85.161.15.*** | 8.10.2010 15:35
děkuji za článek, chtěla jsem se podívat na jeden dům z jeho nabídky, ale po přečtení článku, radši zamířím v jiných vodách
Zuzana Dánská z IP 85.161.15.*** | 8.10.2010 17:08
toto mi pan napsal, ptala jsem se jestli ty domy dostaví a odpověd smile, to je fakt hnus jak ti lidé klamají lidi !!!

----------------

Vážená paní.

Výstavba každého domu, který je v nabídce je dokončena vždy. Viz. nabízená prohlídka již postavených domů. Navíc úhrada kupní ceny za dům probíhá vždy až po jeho dokončení a předání hotového domu zákazníkovi. Psaní pana Mgr. Kaluži je pouhá lež. Na pana Mrg. Kalužu je již podán podnět pro zahájení trestních řízení pro vícero skutků v této souvislosti. Záleží však samozřejmě jen a jen na Vás jak se rozhodnete.

S pozdravem:

Ernest Kostrhoun
Ředitel a jednatel společnosti

MALUAS, s.r.o.
Drahobejlova 1019/27
190 00 Praha 9
Oddělení pro Severní Moravu
Telefon: 722 965 966
Email: maluas@email.cz
www.sreality.cz/firma/maluas-praha-liben/ 2411
marec z IP 174.36.199.*** | 19.10.2010 12:16
tohle napsal mě na dotaz co s těmi domy

Dobrý den pane.

Jedná se o dva domy v oblasti Petřvald ulice Podlesní. Tyto byly rezervovány zájemci. Tito dva zájemci však nepodepsali v termínu rezervační lhůty Smlouvu o smlouvě budoucí, která výstavbu domů zajišťuje. Termín kolaudace byl tedy přesunut na březen 2011. Tento termín původní zájemci nebyli ochotni akceptovat a rezervace těchto dvou domů byla ukončena. Proto jsou tyto dva domy opět v nabídce. Ostatních sedm domů je již prodáno.

Máte-li zájem o prohlídku, můžete mne kontaktovat.

S pozdravem:

Ernest Kostrhoun
Ředitel a jednatel společnosti
Mgr.Radovan Kaluža | 19.10.2010 12:56
Je to opravdu nechutné, jak tedka o nás Kostrhoun  mluví. Vždy jsem urgoval o podepsání budoucí kupní smlouvy ve verzi co nám bylo slíbeno. Nikdy se tak nestalo. Už jen proto, že to ani nešlo, neboť do dnešního dne NEEXSTUJE parcela na jaké se mělo stavět !!
jiná realitka z IP 174.36.199.*** | 8.10.2010 15:59
pracuju v relitách a běžně se dává 10% smluvní pokuta pokud dům nevýjde a ta se dělí mezi relalitku a poškozenou stranu

tudíž pokud dům stál 2,5M a nedodrželi podmínky, tak si měl dostat půku z 10%, tedy nějakých 125tisíc
Mgr.Radovan Kaluža | 8.10.2010 16:01
Nějaké odškodné jsem navrhoval, bohužel mě bylo řečeno, že vše probíhalo podle plánu. Jak komické že.
honza z IP 194.228.76.*** | 11.8.2013 17:10
Kdejaká společnost vznikne jako ready made firma, třeba od www.sidlofirmy-praha3.cz/potrebujete-rozjet-podnikani-hned-resenim-je-ready-made-firma/ a poté dělá například v realitách, Je třeba si zjistit o co se jedná
tomik z IP 90.176.135.*** | 8.10.2010 18:01
Boží mlýny melou pomalu a jistě.
Michal z IP 62.168.32.*** | 8.10.2010 18:45
Radovane, od známého na policii vím, že na Vís bylo dnes podáno panem Ernestem Kostrhounem trestní oznámení čítající porušení tří paragrafů. Budete se nějak bránit?
Mgr.Radovan Kaluža | 8.10.2010 21:34
Když máte rezervaci na dům, že bude postaven do října a ono říjen je a dům není, tak určitě minimálně řeknete známým o této zkušenosti. Já jsem toto napsal a díky mě , další dva lidé co měli rezervaci a marně čekají než se začně stavět tuto rezervaci zrušili nebo zruší.

Vidím, že když p. Kostrhnoun nemá čím argumentovat, tak zastrašuje. Rád bych viděl jeho trestní oznámení smile. Bude to ve stylu "Mgr.Radovanovi Kalužovi jsem nepostavil dům v termínu a ani jsem nezačal stavět a on o tom napsal na svůj blog. Nyní ostatní lidé nemají o dům zájem." smile

Fakt těším se jaké tři paragrafy tu máme, každou větu co jsem zde napsal jsem podložil důkazy a ty co ne, tak můžu dodat.
tomik z IP 90.176.135.*** | 8.10.2010 22:38
A seš si jistéj, že tam nemáš nic o mlčenlivosti v té smlouvě?
pepe z IP 217.77.165.*** | 9.10.2010 01:00
jasne budeme kryt podvodniky, jen at radovan napise pravdu
Mgr.Radovan Kaluža | 9.10.2010 04:29
přesně tak Pepe smile , pokud jsem s firmou spokojený, napíšu to zde že jsem dostal to co jsem chtěl, pokud na mě ušijí takovou boudu a poškodí mě to a to výrazně, tak o tom napíšu, již 4 lide mě psali, že mě děkují

žádnou mlčenlivost jsem nepodepsal a je to je mi jasné že pro realitku maluas je to nepříjemné, ukázat lidem pravdu, přece se snad stane že domy někdy postaví, sice ne v říjnu 2010 jak to slibovali, ale třeba někdy smile
právník z IP 85.162.52.*** | 9.10.2010 13:24
Co může maluas udělat, je podat trestní oznámení za poškození pověsti. Avšak pokud píše Radovan pravdu, což vypadá že píše, jinak by tu nedával kopii dokumentů, výpisu z katastru atd. Tak nikomu pověst nepoškozuje. Jen mluví pravdu.

Za další může zde být nekalosoutěžní jednání, ale Radovan nemá žádné podnikání na výstavbu domů nebo realitku. Takže to taky padá.

To jsem opravdu zvědav, co ten podvodník maluas vymyslí smile
Kyjovják z IP 85.71.188.*** | 13.10.2010 09:44
jo Ernest to je týpek, v Kyjově, odkud pochází by vám mohli vyprávět...
Mgr.Radovan Kaluža | 13.10.2010 14:14
Tak vyprávějte ...
KYJOVJAK z IP 85.71.188.*** | 13.10.2010 17:59
dluhy,dluhy,dluhy,podvody,podvody,podvody ,zejmena velké smile
bílý kůn
Michaela z IP 151.56.159.*** | 14.10.2010 21:30
Jo Ernesto je znama firma, podvodnik defraudant a spammer.
Jinak pisu z Italie, je to tu samy opaleny fesak jako Radovansmilesmilesmile
KYJOVJAK z IP 85.71.188.*** | 15.10.2010 08:44
Míšo, ta si dubnanská Míša ?
právník z IP 85.162.52.*** | 9.10.2010 13:32
Dívali jste se na jeho domy, nabízí jeden stejný  dům ve 4 městech, aby zvýšil šanci prodeje. Viz sreality.cz/firma/maluas-praha-liben/2411? page=2&perPage=10 .
Petr Nechej z IP 77.104.206.*** | 7.6.2018 10:17
To je docela síla! My jsme onehdá kupovali baráček a ani by mě nenapadlo něco takového udělat, není to zrovna lidský přístup, prostě jsme zadali nabídku realitce požadavky a ta nám je splnila, super jednání můžu doporučit www.eurobydleni.cz/informace/
Mgr.Radovan Kaluža | 9.10.2010 15:52
zapoměl jsem zde uvést reakci na mé stížnosti, takže

MALUAS:
.... Opět píšete věci, které jsou zcela nesmyslné.
13/6 jsem Vám skutečně napsal to co píšete. 13.6.2010 bylo ale  již dávno po uplynutí rezervační lhůty a Vy jste neměl podepsanou Smlouvu o smlouvě budoucí !!!  Jednat s Vámi již nemusel, byla to skutečně jeho vstřícnost a ochota..

MALUAS
Text Smlouvy o budoucí kupní smlouvě jsem Vám v této rezervační lhůtě předložil.

JÁ:
Ano návrh BKS jsem dostal 29/5. Bylo tam uvedeno že dům bude dostavěn do 31/12 ale zaplacen do 31/10 .Rovněž tam chyběli slíbené upravy, tedy např. posunutí vnitřích příček atd .. Které jsem měl slíbené a že budou v BKS uvedeny. Kdybych to podepsal tak ,tak  nyní zaplatím 2,5M za dům, který není možné ani postavit.

Čekali jsme na BSK (budoucí kupní smlouvu) , pořád sliby a sliby. Tak jako paní, která měla bydlet za mnou. Na konci července se parcely sloučili.Tak to jsem chtěl vrátit rezervaci. Ale byl jsem ujištován, že se vše vrátí zpět do 10dnů, do týden atd...

Ano udělal jsem chybu, neměl jsem  realitce Maluas věřit a nechat si peníze vrátit ihned po ukončení rezervace a nenechat se opít planými sliby.
Mgr.Radovan Kaluža | 9.10.2010 19:06
Jelikož ulice podlesní a jiné projíždím často na kole nebo bruslích, dávám zde dnešní stav "stavby"

http://radovan.bloger.cz/obrazky/radovan.bloger.cz/maluas-09-10-2010.jpg

"má" stavba a stavba vedlejší ještě ani nezačla, měl být do konce října 2010 postaven dům

domy zadní , kde vidíte tu hlínu, tak  u nich začla výstavba základů, nevím jak moc je dobře dělat základy, když v noci jsou mrazíky, ať jsem se ptal stavařů, každý zatím potvrdil, že začít stavět na konci roku má výrazný vliv na kvalitu

jsem opravdu zvědav, jak poté budou řešit reklamace, když domy staví v hrubé stavě v době kdy už jsou mrazíky smile
Pulec z IP 90.178.77.*** | 11.10.2010 16:19
Porušování stavebních technologií je vcelku oblíbený evrgrín u našich stavebních firem.
Petr z IP 85.132.151.*** | 14.10.2010 18:45
K cemupak potrebuje zdejsi pan "milionar" hypoteku ?

Barak jsem stavel za hotove, firmu a majitele jsem si proklepl predem. Ke kazdemu milniku stavby jsem do smlouvy prosadil zavazny termin pod penale. Penize dostali az za odvedenou praci.

Presto firma stavbu o tri mesice pretahla.  Skripeli zuby, prosili, vymlouvali se na subdodavatele, ale nebylo jim to nic platne. Za usetrene penize mame dubovou loznici.

Ono platit neco z hypoteky asi neboli tolik, jako z uz vydelanych penez.
Pred podpisem smlouvy jsem se mesic hadal s jejich pravnikama, ale stalo to zato.
skaj z IP 82.142.118.*** | 15.10.2010 12:18
Realitkou na adrese @email.cz !!! MEGALOOOOOL  smile
francesca z IP 78.102.122.*** | 15.10.2010 14:09
radovane, ty uz nechces patrit mezi nas, OSTRAVAKY????
Mgr.Radovan Kaluža | 17.10.2010 12:55
A proč bych nepatřil mezi Ostraváky. Budu bydlet 500metrů od Ostravy Michálkovic.
Dawe z IP 94.113.212.*** | 18.10.2010 10:17
Zdravím,
mám pár otázek :

1. Proč ta hypotéka ? I přes Tvé výdělky a obraty si nemůžeš dovolit kupovat za hotové ?  Víš kolik přeplatíš ? Není to škoda ?

2.V jistém slova smyslu se mi líbí, co jsi dokázal, pokud úplně přejdu některé Tvé výlevy jaký jsi hřebec a podobné pubertální výlevy. Možná jsi jen neunesl úspěch. Hloupý nebudeš, nicméně sleduji občas některé zkratovité jednání viz. toto. Není to první článek, kdy si stěžuješ na kvalitu některých produktů, či služeb, ale je rozdíl si kupovat brusle a dům. Proč sis realitku pořádně neprověřil ? Nebo ano ?

3. Blog je určitě dobrá reklama pro Tebe i Tvou firmu. Já tvrdím pořád, že i špatná reklama je dobrá reklama. Občas má některý článek hlavu a patu , a občas se musím docela pousmát smile
Hodně by mě zajímalo jaký jsi opravdu i ve skutečnosti.  Znám Tě z vidění, jelikož navštěvujeme podobné podniky a je možné, že máme i společné přátele, nicméně osobně jsem s Tebou nikdy nehovořil.

4. Pravopis - znám plno inteligentních lidí, kterým dělá pravopis problémy. Taktéž udělám občas chybu, který bije do očí. Tudíž takovéto věci nikomu nezazlívám. Nicméně, pokud bych se chtěl někde veřejně prezentovat, raději si článek 2x přečtu smile Ale nic ve zlém.
smile
Mgr.Radovan Kaluža | 18.10.2010 12:47
1/ hypotéka je na 4,5%, dokážu peníze zhodnocovat nad tuto částku , tedy hypotéka vydělává , za druhé můžeš si udělat železnou rezervu na nějakém lepším terminovaném vkladu co máš na 5% a získáváš 0,5% ročně (5-4,5) a zároveň máš peníze pro strýčka příhodu

2/ realitku jsem prověřil nedostatečně, není o ni moc psáno na internetu, nyní se to změnilo díky mému článku, ostatní si dají pozor

3/ tak pokud se mnou chceš hovořit, stačí až mě uvidíš přijít a promluvit na mě

4/ to vím, bohužel
Jarošovi z IP 85.162.6.*** | 26.10.2010 15:04
Dobrý den, jelikož se nás přímo dotýká tato debata rádi bychom se vyjádřili k příspěvku pana Kostrhouna, který dál bezostyšně nabízí domy s odůvodněním, že původní zájemci nebyli schopni složit zálohu, a prototo se kolaudace posouvá na březen 2011. Je čistá lež, že bychom nepodepsali v termínu smlouvu, protože je dnes 26.10.2010 a náš termín podpisu byl do konce tohoto měsíce, čili do data 31.10.2010. Rovněž je čistá lež, že by nám bylo řečeno panem Kostrhounem, že se kolaudace posouvá na březen 2011 a my bychom s tímto nesouhlasili, a proto odstoupili. Jediný důvod našeho odstupu bylo, že jsme projížděli den po dni, kolem pozemků na kterých nebylo ani kopnuto, navíc byly parcely stále vedeny, jako orná půda a ani nebyly rozděleny. Což nás docela znepokojovalo,ale pan Kostrhoun měl neustále připravenou výmluvu o dovolených pana stavitele, a aby nás zabavil neustále nám opakoval, at si sepíšeme vlastní požadavky na dům. Pak jsme náhodou našli tento blog a bylo nám jasněji. Chtěli jsme od pana Kostrhouna vyjádření, abychom měli informace i od něj,ale ten nám pouze řekl, že podává na Mgr. Kalužu trestní oznámení, a že je rozhodnutí na nás. Pak jsme zjistili, že není zatím ani stavební povolení a bylo rozhodnuto.
Do dnešního dne jsme nedostali zpět rezervační zálohu, takže uvidíme, kolik trestních oznámení tady ještě bude padat. Každopádně domy nestojí a kdo má trochu rozum v hlavě neuvěří, že tam nejaké budou ani v březnu 2011!!!
kubassi z IP 89.103.153.*** | 18.12.2010 15:11
www.programujte.717.cz přidej odkaz zdarma smile
iau z IP 83.208.54.*** | 13.4.2011 11:32
Dobrý den,sice jsme na nabídku inz. jen odpověděli že máme zájem,jsme rádi,že jste jste pane Radovane odpověděl a upozornil nás na toho podvodníka.Ještě jedou moc děkujeme!!!!!!!smile
míšelli z IP 195.39.83.*** | 18.4.2011 08:40
Zdravím, chodíme kolem domečku co jsi koupilv Petřvaldě docela často a zarazilo nás, že i přes to že píšeš, že zahrada je "pecka" je zcela zlikvidovaná...jakto????smilesmileškoda no...
Mgr.Radovan Kaluža | 19.4.2011 18:43
rozhodoval jsem se mezi tím jestli mít "botanickou zahradu" - ve skutečnosti tam bylo cca 200 stromků a 300 vřesů, kvítek atd...

a nebo jestli si to neudělat trošku moderněji a mít tam třeba hriště na volejbal, takže se dívej jak se to tedka bude měnit smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a čtyři